fbpx

таг: Ширин

Меѓусебни обвинувања за смртта на палестинската новинарка во Џенин

0
Ширин Абу Акле беше убиена додека известуваше за израелска операција на Западниот Брег. Палестинците и Израел меѓусебно се обвинуваат за убиството...

Новинарка на „Ал Џезира“ убиена на Западниот Брег

0
Новинарката на „Ал Џезира“, Ширин Абу Аклех (51), утрово била убиена додека известувала за израелски...