fbpx

таг: Ширењето

Моќна комбинација: Два зачини кои може да ви го спасат животот

0
Освен што го спречува ширењето на карциномот, оваа комбинација ги ублажува и болките, а ги намалува и симптомите на депресија. Куркумата е...

Австралија воведе блокада во уште еден град поради ширењето на делта...

0
Над 10 милиони Австралијци добија наредба да останат дома поради ширењето на коронавирусот, а Бризбејн стана четвртиот...

СЗО уверува: „Новите соеви нема да предизвикаат нов бран“

0
Ширењето на различните видови на вирусот корона нема да предизвика нов бран на пандемии, изјави регионалниот директор...