fbpx

таг: шират

Иранските демонстранти ја запалија родната куќа на ајатолахот Хомеини

0
На социјалните мрежи во Иран денеска се шират видео снимки на кои се гледа како гори родната куќа на основачот на...

Трик за миење садови за кој не знаат сите

0
На социјалните мрежи се шират видеа на кои се гледа детаљ што некои првпат го забележале на своите машини за садови, пренесува Zapozdena.rs....

Јохансен: Мајмунските сипаници се пренесуваат преку близок контакт

0
За разлика од КОВИД-19, мајмунските сипаници обично не се шират лесно меѓу луѓето, а за да се случи тоа потребен е...

Директорот на Фајзер: Луѓето кои шират лаги за вакцините, се криминалци

0
„Луѓето кои шират дезинформации за вакцините за Ковид-19 се криминалци кои го чинеа човештвото милиони животи“, рече извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла....