таг: Ширан

Ед Ширан доби уште една ќерка

0
Британскиот кантавтор Ед Ширан стана татко по втор пат. Според наводите, тој решил веднаш да го открие полот на бебето, па на Инстаграм...

Ед Ширан и Камила Кабело меѓу настапувачите на добротворниот Концерт за...

0
Групата „Сноу патрол“, Ед Ширан, Камила Кабело, Емели Санде и Грегори Портер се првите уметници најавени за Концертот за Украина – двочасовен настан...

Корона вирусот му ги „помати“ плановите: Ед Ширан е позитивен, ќе...

0
Британскиот кантавтор Ед Ширан е позитивен на коронавирус, но ќе продолжи да настапува и да дава интервјуа...