fbpx

таг: Шинзо

Почина Шинзо Абе, поранешниот премиер на Јапонија им подлегна на повредите

0
Поранешниот премиер Шинзо Абе, лидерот со најдолг стаж во Јапонија, почина денеска откако беше застрелан...

Напаѓачот на Абе користел рачно изработен пиштол и не се ни...

0
Поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе е застрелан околу 11:30 часот по локално време...