таг: Шинејд

„Ireland <3 Sinead“: Последно збогум до починатата Шинејд О’Конор

0
реклама Ирската пејачка и музичарка Шинејд О’Конор денеска ќе биде погребана во ирскиот приморски...

Почина славната пејачка, Шинед О’Конор

0
Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 56-годишна возраст. Нејзината смрт е потврдена од...

Почина ирската пејачка и музичар Шинејд О’Конор

0
реклама Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 56-годишна возраст, пренесува „Ајриш тајмс“. Познатата...