fbpx

таг: шизофренијата

Луѓето болни од оваа болест имаат трипати поголема шанса да починат...

0
Американските научници откриле дека шизофренијата, по повозраната животна доба, е вториот најризичен фактор за смртен исход како последица на компликациите предизвикани од ковид-19...