fbpx

таг: шеф

Висок функционер на украинското разузнавање пронајден мртов

0
Регионален шеф на украинската разузнавачка служба СБУ е пронајден мртов во неговиот дом во централна...

Лавров: Западот не може да ѝ ги одредува партнерите на Србија

0
По неуспешниот обид да слета во Белград, рускиот шеф на дипломатијата Лавров, обвини дека Западот ѝ се меша на Србија при...

Ѓорге Стојчев нов тренер на „Академија Пандев“

0
Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичкиот фудбалски прволигаш „Академија Пандев“. Тој доаѓа на местото на досегашниот прв...

Легендарниот Франк Вилијамс почина на 79 години

0
Легендарниот Франк Вилијамс, познат како тимски шеф во Формула 1 шампионат почина денеска на 79 годишна возраст. Најдолговечниот тимски шеф...

Влахо си поднесе оставка во Работнички – кој ќе го замени?

0
Александар Влахо поднесе оставка на позицијата шеф на стручниот штаб во ФК Работнички. По 11 месеци на кормилото на сениорскиот тим, тој одлучи...

Поранешниот шеф на Формула 1 за Шумахер: „Сопругата му го спаси...

0
Поранешниот шеф на Формула 1, Жан Тод, сега претседател на Меѓународната автомобилска федерација (FIA), за германски „Билд“ раскажал непознати детали за улогата на...

Oтишол да трча и не се вратил, активист од Белорусија исчезна...

0
Белоруски активист, шеф на невладина организација која им помага на сонародниците кои избегаа од Белорусија поради репресија, исчезна во Киев, објави неговата организација...

Поранешниот шеф на „Фолксваген“ ќе плати 10 милиони долари отштета во...

0
Поранешниот шеф на германскиот автомобилски концерн „Фолксваген“, Мартин Винтеркорн, ќе треба да плати отштета од околу 10 милиони евра за штетата предизвикана на...

Саркози обвинува дека пресудата е „длабока неправда“

0
 Поранешниот шеф на француската држава, Никола Саркози, кој вчера беше осуден во таканаречениот случај „прислушување“, денеска изјави дека е подготвен да поднесе...

Италија: Марио Драги и официјално станува премиер

0
Италија денес доби нов премиер – поранешниот шеф на Европската централна банка, Марио Драги ја презеде функцијата...