fbpx

таг: Шефовите

Шефот во ЕМА објасни што се случило: Вакцината на АстраЗенека е...

0
Еден од шефовите на Европската агенција за лекови (ЕМА), Марко Кавалери истакна дека вакцината на АстраЗенека има далеку поголма корист отколку ризик за...

Папата Франциск ги повика ММФ и Светска банка да го намалат...

0
Папата Франциск ги повика шефовите на светските финансиски институции да го намалат должничкиот товар за сиромашните земји погодени од пандемијата на коронавирусот и...

ЕУ разгледува нов сет санкции за Русија

0
Денес шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ ќе разгледаат воведување нови санкции против Русија поради...

Европската унија ќе има вонреден самит на 25 и 26 февруари

0
Шефовите на држави и влади на Европската унија (ЕУ) на 25 и 26 февруари ќе одржат вонреден онлајн самит посветен на здравството, одбраната...

Разрешени шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи

0
Шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи, финансирани од американската федерална Влада, доцна синоќа ненадејно се отпуштени, а беа назначени на тие позиции...