fbpx

таг: шетајќи

Порака во шише патувала од Бахамите до Англија дури 21 година

0
Британец, шетајќи се на една плажа, пронашол зелено шише со порака којашто патувала од Бахамите до Англија дури 21 година. Според тамошните...