fbpx

таг: шесто

Ајакс бара нов тренер, отказ за Алфред Шрудер

0
По уште едно реми во лигата, шесто по ред, Ајакс реши да му врачи отказ на тренерот...

Македонските одбојкари газат, падна и Хрватска

0
Шесто полуфинале во Европката лига и четврта победа за македонските одбојкари, овој пат против Хрватска со 3:2 (15:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12). Првиот...

Американски институт: Во Македонија има двојно повеќе починати од ковид од...

0
Македонија е на шесто место според бројот на реални смртни случаи од Ковид-19 во однос на населението. Албанија е на четвртото место, по...