fbpx

таг: Шестмина

Полицијата уапси осомничен напаѓач кој уби шестмина на парадата на 4...

0
Полицијата уапси осомничен по масовното пукање во кое загинаа шестмина на парадата на Денот на...

Двајца кошаркари го засилуваат Кожув

0
Откако шестмина играчи го напуштија гевгелискиот прволигаш, новото раководство на клубот го почна процесот на обнова на тимот. По Тревон Бродвеј и...

Конгресмените со писмо до Бајден: Србија го дестабилизира Западен Балкан со...

0
Шестмина американски конгресмени испратија писмо до претседателот Џо Бајден во кое бараат интензивирање на дипломатската...