таг: шести

Бугарија оди на шести избори за три години

0
Бугарија се подготвува за уште едни општи избори, шести од април 2021 година,...

СЗО: Секој шести ученик бил жртва на кибер малтретирање

0
Секој шести ученик бил жртва на кибер малтретирање, се вели во извештајот на Светската здравствена организација (СЗО) за здравствените однесувања на децата на...

Прва меѓусебна средба во историјата на двата финалисти

0
Манчестер Сити вторпат во својата историја, а Интер по шести пат ќе играат во финалето...

Северна Кореја лансираше балистички ракети, шести пат за помалку од две...

0
Северна Кореја денеска лансираше две нови балистички ракети, шести пат за помалку од две недели....

Од 534 хоспитализирани пациенти заразени со ковид-19, 123 се вакцинирани, велат...

0
Во периодот од шести август до 18 ноември 53.682 граѓани биле позитивни од вкупниот број тестирани за ковид-19, а од нив 31% или...

Новак Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Париз

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по шести пат го освои АТП мастерс 1000 турнирот во Париз. Тој во финалето му се реваншираше на Русинот,...