fbpx

таг: шестиот

Руските банки и енергетскиот сектор на удар од нови санкции

0
Како дел од шестиот пакет санкции против Русија, Европската унија разгледува мерки кои се однесуваат...

Мбапе трагичар: Швајцарија ја елиминираше Франција по пенал!

0
Шестиот дуел од осминафиналето на ЕУРО во Букурешт го одиграа репрезентациите на Франција и Швајцарија. На крајот, по подобро изведување пенали,...

Шестиот пакет на владина седница

0
Шестиот антикризен пакет, во кој има и мерки за туристичко-угостителскиот сектор, ќе биде разгледан на денешната владина...

Циципас: Секој ден е можност за приближување до трофејот

0
Шестиот светски рекет Стефанос Циципас, откако се пласираше во 1/8 финалето на Австралија опен, одговори на прашањата...

ВИДЕО: Јакимовски и Вашингтон стејт редат победи во НЦАА лигата!

0
Вашингтон стејт триумфираше и во шестиот натпревар од стартот на сезоната во НЦАА лигата, откако со 82:54 убедливо го надигра составот на...