fbpx

таг: Шерпаска

48-годишна жена по 10-ти пат се искачи на Монт Еверест

0
Шерпаска од Непал го собори сопствениот рекорд како најуспешна жена планинарка која се искачила на Монт Еверест. Оваа 48-годишничка денеска по 10-ти пат...