fbpx

таг: Шенжу14

Кина испраќа тројца астронаути на недовршената вселенска станица

0
Вселенското летало Шенжу-14 утре ќе биде лансирано од центарот за лансирање сателити Џиукван, во северозападната провинција Гансу, најави Кинеската вселенска агенција. ...