fbpx

таг: Шенгензоната

Словенија ја сака Хрватска во „Шенген“, но прво да се решат...

0
Љубљана сака Хрватска што поскоро да влезе во Шенген-зоната, изјави синоќа словенечкиот премиер Роберт Голоб,...