fbpx

таг: шеикот

Претседателот на ОАЕ ќе има средба со Путин во Москва

0
Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед бин Зајед Ал-Нахјан утре ќе замине за Москва,...

Шеикот од Саудиска Арабија го купува Интер за милијарда долари!

0
Шеикот Мохамед Бин Салман од Саудиска Арабија, кој неодамна стана сопственик на англискиот премиерлигаш Њукасл, е во напредни преговори за купување на италијанскиот...

Катар потроши околу 200 милијарди долари за подготовки за Светското првенство

0
Амбасадорот на Катар во Русија шеикот Ахмед бин Насер бин Јасим Ал Тани зборуваше за трошоците на Катар за подготовките за Светското првенство...

Принцезата Латифа од Дубаи преку тајни видеопораки вели дека ја држат...

0
Принцезата Латифа, ќерката на шеикот Мохамед бин Рашид ал Мактум, која во 2018 година безуспешно успеа да побегне од заливскиот град-држава, вели...