fbpx

таг: Шеесет

Сите тестирани средношколци од „Зеф Љуш Марку“ негативни на Ковид

0
Шеесет и осум ученици од предвидените 69 ученици од средното училише „Зеф Љуш Марку“ во Скопје се негативни на Ковид-19, покажаа резултатите од...

Д-р Трајческа е трето медицинско лице од Охрид кое почина од...

0
Шеесет и шестгодишната д-р Зора Љушеска-Трајческа, специјалист по физикална медицина и рехабилитација во охридската Специјална болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ е...

Во хеликоптерска несреќа загина еден од најбогатите Французи

0
Шеесет и деветгодишниот француски милијардер, најстар син на Серж и внук на Марсел Дасо, денеска загина во хеликоптерска несреќа. Дасо беше пратеник...