fbpx

таг: Шведските

Швеѓаните го исмејуваат Левандовски: „Мората се разбуди во него“

0
Шведските медиуми по вчерашниот натпревар ги исмејуваа Роберт Левандовски и репрезентацијата на Полска. Швеѓаните славеа против Полска со 3:2, па во...