таг: швајцарски

Швајцарија замрзна руски имот во вредност од 5,8 милијарди франци

0
Швајцарија замрзна руски имот во вредност од 5,8 милијарди швајцарски франци или 5,95 милијарди евра, соопшти денеска Државниот секретаријат за економски прашања на...

Италијанскиот тренер по четврти пат седнува на клупата на Сион?!

0
Информацијата дека Паоло Трамецани го презема тимот на швајцарски Сион можеби и не е најбомбастичната...

Јан Зомер е замената на Нојер на голот на Бајерн Минхен

0
34-годишниот швајцарски голман Јан Зомер ќе го замени Мануел Нојер (повреден) во Баерн Минхен. Веста денеска ја...

Фојц триумфира пред Одермат во Кицбил

0
Ветеранот Беат Фојц го победи својот швајцарски сонародник Марко Одермат на спустот на патеката Штрајф во Кицбил. Ова е 16. победа од...

Откриен нов дел од човековата вилица

0
Група швајцарски научници открија нов, досега непознат дел од човековото тело. Тоа е третиот слој на мускулот на долната вилица за којшто науката...

Откриен досега непознат дел од човековата вилица

0
Група швајцарски научници открија нов, досега непознат дел од човековото тело. Тоа е третиот слој на мускулот на долната вилица за којшто науката...

Вкусни и здрави: Калинките и малините го подмладуваат телото

0
Швајцарски научници утврдија дека калинките и малините го забавуваат стареењето на човечкото тело и прават да се чувствуваме и изгледаме помладо. Резултатите...

Федерер го пропушта Мастерсот во Торонто и Синсинати, ќе игра ли...

0
Легендарниот швајцарски тенисер Роџер Федерер нема да настапи на следните два турнири од Мастерс серијата во Торонто и Синсинати. Федерер ги...

Федерер го откажа учеството во Мајами

0
Легендарниот швајцарски тенисер Роџер Федерер го откажа учеството на друг турнир. Значи, Федерер нема да...