fbpx

таг: Швајцарските

Швајцарија и забрани на Германија да испраќа швајцарска муниција во Украина

0
Швајцарските власти и забранија на Германија да испраќа муниција произведена во Швајцарија во Украина. Забраната за таа помош за Украина...

Карантин за 2.000 лица – Омикрон регистриран во училиште во Швајцарија

0
Швајцарските кантони Женева и Во, ставија во карантин 2.000 лица, претежно деца, откако во меѓународно училиште се откриени два случаја на коронавирус од типот...