fbpx

таг: Швајцарија

Свети Никола одговори на писмата на 27 илјади деца – еве...

0
Децата во Германија, Австрија и Швајцарија традиционално испраќаат список со своите желби на Свети Никола. Детските писма пристигнуваат на шест места во Германија,...

Hеговите проблеми ја условуваат Португалија, Роналдо се закани со заминување

0
Португалија блескаше против Швајцарија и победи со 6-1, но, тоа не го задоволи капитенот Кристијано Роналдо, кој...

Швајцарија со победа над Србија влезе во осминафиналето

0
Репрезентацијата на Швајцарија извојува извонредна победа над Србија во последниот натпревар од натпреварувањето во групата Г, кој помина со многу емоции и тензии....

Швајцарија раме до раме со Франција

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија не дозволи изненадување и уште еднаш покажа дека е во европскиот „крем“, па...

Во Швајцарија има недостиг на лекови за крвен притисок, намалување на...

0
Швајцарија се соочува со недостиг од некои лекови поради проблеми во синџирите за набавка, коишто, како што се тврди, се предизвикани од мерките...

Гана со лекција за Швајцарија во пријателскиот натпревар во Абу Даби

0
Репрезентацијата на Швајцарија загуби од Гана (0-2) на контролен натпревар кој се одигра во Абу Даби како...

Швајцарија ги укина скоро сите ограничувања за ковид-19

0
Швајцарија од денеска ги укина речиси сите ограничувања за пандемијата на коронавирус, соопшти владата, наведувајќи...

Скијачката Корин Сутер од Швајцарија, е добитничка на златниот медал во...

0
Скијачката Корин Сутер од Швајцарија, е добитничка на златниот медал во спуст, во рамките на Зимските олимписки игри во Пекинг. Сутер заврши со...

Швајцарците почнаа да ги релаксираат мерките за пандемијата

0
Швајцарија започна со ублажување на ограничувањата за пандемијата на коронавирус, бидејќи исчезнаа стравувањата дека скокот...

ЛШ: ПСЖ ќе игра против Реал Мадрид, Интер за ривал го...

0
Денеска во Нион (Швајцарија) се одржа нова жрепка за осминафиналните парови во Лигата на шампионите во чија фаза ќе следува вистинската борба на...