таг: шаторскиот

Нетанјаху го оквалификува како „трагична грешка“ нападот на камп во Рафа

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го коментираше ноќешниот напад на шаторскиот камп во градот Рафа, при што загинаа најмалку 45 луѓе. Израелските одбранбени сили...