fbpx

таг: Шарл

Лидерите на ЕУ се договорија за рамка за справување со енергетската...

0
И покрај оптимистичкиот тон на претседателите на Европскиот совет, Шарл Мишел и на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, лидерите на...

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел во посета на Киев

0
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска пристигна во ненадејна посета на Киев. Тој е...

Мишел:„Порано или подоцна“ ЕУ ќе мора да воведе енергетски санкции против...

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел денеска изјави дека Европската унија ќе треба да воведе...

ЕУ најави трет пакет санкции за Русија

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел потврди дека Европската унија подготвува нов пакет санкции кон...

Мишел ќе свика специјален самит на ЕУ во случај Русија да...

0
Претседателот на Советот на ЕУ, Шарл Мишел, планира веднаш да свика специјален самит на европските...

Мишел, Меркел и Макрон ги повикаа САД да дозволат извоз на...

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон, од самитот на ЕУ во Порто, Португалија, испратија...

Лидерите на ЕУ на разговори со Ердоган

0
Претседателите на Европскиот совет и на Европската комисија Шарл Мишел и Урсула фон дер Лајен денеска во...

Мишел до Бајден: Заедно да изградиме посилни Европа и САД

0
Претседателот на Европскиот совет (ЕС), Шарл Мишел, предложи нов темелен договор со новоизбраниот претседател на САД, Џо...