fbpx

таг: Шарлот

ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ НАПОЛНИ 7 ГОДИНИ: Фотографиите направени од нејзината мајка го...

0
Принцезата Шарлот наполни седум години, кога нејзините родители принцот Вилијам и Кејт, војвотката од Кембриџ, споделија со јавноста три нејзини неодоливи портрети. Семејството...

НБА тим комплетно заразен од коронавирус

0
Во  НБА тимот на Шарлот Хорнетс се појави коронавирус, а најмалку четири играчи се заразени. Младата ѕвезда Ла Мело Бол заедно со Тери...