fbpx

таг: „Шаоми“

„Шаоми“ од 2024 година ќе произведува електрични автомобили

0
„Шаоми“ (Xiaomi) почнува со производство на сопствени електрични автомобили во 2024 година. Ова го изјави претседателот на компанијата Леи Џун на денешната средба...