fbpx

таг: шансите

Роналдо го напушта Манчестер во јануари?

0
Реални се шансите оваа ситуација на Роналдо да заврши со негов трансфер во друг клуб. Таквите се...

Светска метеоролошка организација: температурите ќе продолжат да растат

0
Половични се шансите годишната просечна глобална температура привремено да достигне 1,5 °C над прединдустриското ниво...

Исланд ја декласираше Црна Гора

0
Исланд ги заддржа шансите за полуфинале на Европското првенство во ракомет во Унгарија и Словачка, откако со 34:24 (17:8) ја декласираше Црна Гора...

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот...

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа...

Артета: Помина многу откако Арсенал не бил шампион, но Ливерпул треба...

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета зборувајќи за шансите за титула на Арсенал, искажа надеж дека „топџиите“ ќе дојдат до шампионскиот пехар во догледно...

У21: Прва победа на македонските фудбалери во евроквалификациите

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги задржа шансите за пласман на ЕУРО2023, откако попладнево триумфираше над Ерменија во Ереван со 2:1 (1:0)...