таг: шанса

Вучиќ: Постои можност да се одложи приемот на Косово во Советот...

0
Постои шанса, благодарение на француското застапување, да се разгледа одложувањето на членството на Косово во Советот на Европа. Ова го изјави...

Хороскопски знаци кои ќе ја пронајдат сродната душа зимава

0
Водолиите, Овните и Рибите имаат шанса да остварат голема љубов.Овенот нема среќа во љубовта последниве месеци – можеби не ја ни барал. Меѓутоа,...

Еурофарм Пелистер со само еден бод против Агуаш Санташ

0
Еурофарм Пелистер пропушти голема шанса да стигне до нова победа во Европската лига на ЕХФ, откако иако...

Дневен хороскоп за вторник (07.02.2023)

0
Овен Ќе имате шанса за активности кои можат да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и...

Зеленски: Успешни преговори или трета светска војна

0
„Ако постои и еден процент шанса за запирање на војната, таа шанса треба да ја искористиме“, вели украинскиот претседател Володимир Зеленски...

Лига на нации: Македонија стартува на гости против Бугарија

0
Македонија има одлична шанса за пласман на ЕУРО 2024 преку Лигата на нации на УЕФА. По ждрепката во Нион, по која македонската репрезентација се најде...

Моќен Еурофарм Пелистер за победа против Спортинг

0
Е.Пелистер ја искористи новата шанса, го совлада Спортинг Лисабон на домашен терен со 31-25 (14-13) во последниот меч од оваа календарска година во...

Аталанта до бод во судиското надополнување

0
Фудбалерите на Лацио пропуштија шанса за триумф над големиот ривал Аталанта и тоа на теренот на противникот, откако му дозволија на противникот да...

Уште еден Македонец ќе се бори за медал на Олимписките игри...

0
Уште еден Македонец има шанса за медал на Олимписките игри во Токио. За волја за вистината медалот нема да го добие Македонија, туку...

Баерн може, но не сака да го донесе Халанд

0
Баерн Минхен има шанса да го донесе Ерлинг Халанд следното лето, но тие не сакаат да го...