fbpx

таг: Шаленберг

(ВИДЕО) Цел државен врв на Австрија затекнат на журка! Се пишуваат...

0
Имено, ФПО наведува дека канцеларот, Александар Шаленберг, како и други политичари, по учеството во хуманитарната емисија на јавниот сервис ОРФ „Светлина...

Воведуваат карантин за невакцинираните, ќе можат на улица само во исклучителни...

0
Новиот австриски канцелар Александар Шаленберг и министерот за здравство Волфганг Мукштајн свикаа прес-конференција во седиштето...

Австрија доби нов канцелар, Шаленберг положи заклетва

0
Денеска Александар Шаленберг положи заклетва пред претседателот Александар Ван дер Белен, со што стана нов...