таг: Шакира

Шакира за Пике: Поради него ја паузирав кариерата, посветена му бев...

0
реклама Пејачката Шакира во новото интервју за Билборд се осврна на нејзината поранешна врска...

Шакира во новата песна „го опева“ својот поранешен свекор

0
реклама Колумбиската поп-ѕвезда Шакира објави нова песна под наслов „El Jefe“ („Шефот“), но иако зборува...

Шакира објави нова песна – во спотот се појавуваат и нејзините...

0
реклама ШАКИРА објави нова песна наречена Acróstico, а ѕвезди во спотот се нејзините синови...

Шакира има нов и провокативен спот

0
Шакира уште еднаш ги почести своите обожаватели и следачи на Инстаграм, со слика од себеси во црн костим што ги истакнува нејзините облини....

Љубовта на Шакира кон Пике, започна на стадионот во Африка

0
Пејачката Шакира и фудбалерот Жерард Пике,  се заљубиле во 2010 година, кога Шакира ја испеа познатата химна „ Waka Waka“ и Пике стана...

Шакира прозборе за борбата со депресијата: Децата не можеа да ме...

0
Латино дивата, Шакира пред четири години имала сериозни проблеми со гласните жици. Ѕвездата прозборе низ што поминала тој тежок период… ...

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е...

0
Колумбиската пејачка Шакира ја осуди полициската бруталност на социјалните мрежи за време на протестите во нејзината матична земја за контроверзните даночни реформи....

ФОТО | Шакира: Подготвен сум да излезам од дома и да...

0
Латино дивата Шакира, инаку позната по бујната руса коса, неодамна го  промени имиџот. Пејачката објави нова фотографија на својот  инстаграм...

Шакира ги продаде правата за сите свои песни: „Hips Don’t Lie”...

0
Шакира е една од последните во низа музичари кои ги продадоа авторските права на своите остварувања, и тоа за мултимилионски суми. ...