fbpx

таг: чудесен

Се празнува Св. Алимпиј Столпник: Поминал 53 години во пост и...

0
Овој чудесен Алимпиј се роди во Хадријанополис, во Пафлагонија. Првин беше ѓакон во катедралната црква на градот, а подоцна се повлече и се...