fbpx

таг: чува

Научниците „оживеаја“ нешто што беше засекогаш изгубено, резултатот е – ароматичен!

0
Харвардскиот хербариум чува 20 видови растенија кои се сметаат за исчезнати, а неодамна три од нив се избрани за да се...

ВИДЕО | Таа преку игра ги топи килограмите: Вака Ева Лонгорија...

0
Ева Лонгорија го чува детето во себе. Но, како таа толку лесно го одржува своето витко тело? Рецептот е едноставен – преку...