таг: Човештвото

Шефот на ОН го спореди човештвото со метеорот што ги уништи...

0
Улогата на човештвото во деструктивното затоплување на планетата е еквивалентна на метеорот што ги уништи диносаурусите нa Земјата, изјави денеска генералниот секретар на...

Папа Франциск: Самата војна е злосторство против човештвото

0
Папата Франциск денеска изјави дека војната е „злосторство против човештвото“, повторувајќи го својот повик за мир во Украина и на Блискиот Исток. ...

Планетата Земја од денеска живее на кредит

0
Од денеска човештвото ги потроши сите природни ресурси кои Земјата може да ги произведе за...

СЗО: По пандемијата човештвото ќе се соочи со посериозни проблеми од...

0
По завршувањето на пандемијата од коронавирусот, човештвото ќе се соочи со посериозни предизвици поврзани со...

СЗО: Поминавме 60 отсто од патот во битката против Ковид-19

0
Човештвото мина околу 60 отсто од патот на борбата против коронавирусот, но неочекувани пречки се уште може да се појават, вели Сума Сваминатан,...