fbpx

таг: човек

Не секој богат Арап е шеик – еве кои се вистинските...

0
Иако е вообичаено секој побогат човек во бела облека да се нарекува шеик, сепак тоа е сосема погрешно. Шеик на арапски значи...

Светски ден на дијабетес: Секој четврти човек не ја добива потребната...

0
Секој четврти човек во светот со дијабетес не ја добива потребната помош, покажува новото истражување објавено на Светскиот ден на дијабетесот, 14 ноември....

(ВИДЕО) Маж во Русија го бркаат по улиците додека се обидува...

0
Ова е моментот кога човек кој се обидува по секоја цена да избегне да влезе...

Илон Маск лансираше парфем наречен Burnt Hair и за неколку часа...

0
Најбогатиот човек на светот Илон Маск „намириса“ нова можност да инвестира во необични производи, па лансираше парфем наречен Burnt Hair. Тој вели дека...

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар за долгометражен...

0
Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот“ во режија на Теона Стругар Митевска е годинaшниот македонски кандидат за наградата „Оскар за најдобар долгометражен интернационален...

ИЗГРАДИ КУЌА И БАЗЕН СРЕДЕ НЕДОЈДИЈА: На луѓето не им се...

0
Овој човек е доказ дека е доволно да се има силна волја и сите соништа да се остварат Користејќи само стап и...

Илон Маск обвинет за криптопирамидална шема

0
Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Tesla и SpaceX се тужени за 258 милијарди долари поради тврдењата дека...

„Од почетокот на војната го гледам само на телевизија“, вели првата...

0
Сопругата на првиот човек на Украина, Олена Зеленска откри пред јавноста дека не го видела Володимир Зеленски од почетокот на војната, поточно пред...

Олена Зеленска: Сопругот го гледам само на телевизија

0
Сопругата на првиот човек на Украина, Олена Зеленска откри пред јавноста дека не го...

Најстариот човек на светот е 118-годишна француска сестра

0
Најстариот човек на светот е од Европа. Станува збор за 118-годишната француска калуѓерка – сестра Андре. По смртта на 119-годишната Јапонка Кане Танака...