таг: човековите

ЦИВИЛ ги осудува руската агресија и ракетниот терор против Украина и...

0
Како организација посветена на човековите права и слободи, ЦИВИЛ јасно, недвосмислено и најостро го осудува чинот на агресија и ракетниот ракетен терор кој...

Словенија избра жена за претседател на државата

0
Независната центристичка адвокатка и бранителка на човековите права, Наташа Пирц Мусар, победи во...

Меркел ја осуди инвазијата врз Украина во првото интервју откако е...

0
Руската инвазија врз Украина е „брутален напад кој ги игнорира човековите права и нема никакво...

Стејт департмент: Бугарија го крши правото на слобода на здружување на...

0
Американскиот Стејт департмент во Извештајот за човековите права за 2022 година во делот за Бугарија, наведува дека тамошните власти продолжуваат да...

Исклучително опасен став на САД: „Бин Салман е нарачател на убиството...

0
Истражителката за човековите права на ОН, Агнес Каламар, денеска изјави дека е „крајно опасно за САД де факто владетелот на Саудиска Арабија, Мохамед...