таг: членот

Столтенберг: Еден за сите, сите за еден е суштината на НАТО

0
Членот 5 од Договорот од НАТО, кој предвидува дека напад врз еден сојузник се смета за напад врз сите, е сржта на Алијансата...

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

0
Членот на Вардар, Стојанче Стоилов испиша нова страница во историјата на македонскиот ракомет со вчерашниот настап против Словенија на Европското првенство. Кружниот...

РК Вардар има нов тренер но голманите

0
Ракометниот клуб Вардар се засили со членот на златната генерација на хрватската репрезентација, Венио Лосерт, кој ќе го замени Александар Рогановиќ и...

Топалов: Македонските историчари се фалсификатори, македонскиот јазик е српско-бугарски дијалект

0
За членот на бугарската комисија за историски прашања, профсорот Кирил Топалов членовите на  комисијата од македонска страна биле добро обучени фалсификатори...

Барди: Мора да одиграме како тим за да стигнеме до посакуваната...

0
Членот на шпански Леванте и нашата фудбалска репрезентација Енис Барди е мотивиран пред дуелот со Ерменија и изјави дека дококу сакаат успех во...

Д-р Предраг Кон: „Егзит“ е ризик

0
Членот на кризниот штаб на Владата на Србија, д-р Предраг Кон, изјави дека влошувањето на епидемиолошката состојба е „евидентно“, затоа што граѓаните на...

Кон: Граѓаните на Србија се непослушни, влошувањето на состојбата е евидентно-...

0
Членот на кризниот штаб на Владата на Србија, Предраг Кон, изјави дека влошувањето на епидемиолошката состојба е „евидентно“, затоа што граѓаните на Србија...

НАТО воведува голема промена, ќе одговара и на напади во вселената

0
Проширувањето на членот 5 на основачкиот договор на НАТО кој денес ќе биде проширен им овозможува на членките на воениот пакт да одговорат...

Рестораните за свадби бараат протоколи за да почнат со работа, во...

0
Итно укинување на членот 14 од Уредбата донесена на 23.06.2020 со кој се забранува организирање секаков вид настани (свадби, крштевки, родендени) во отворен...