fbpx

таг: Членовите

Болните од цистична фиброза на протест, не го добиле ветениот лек

0
Утре во 11:55 часот Членовите на Асоцијацијата за цистична фиброза ќе протестираат пред Министерството за здравство, бидејќи, како што велат, и покрај ветувањата...

Екипажот на вселенската станица ја проверува руската капсула по можното оштетување...

0
Руската вселенска агенција соопшти дека членовите на екипажот на Меѓународната вселенска станица ја проверуваат руската...

Почнува гласањето за наследник на Борис Џонсон

0
Членовите на британската Конзервативна партија почнуваат да гласаат оваа недела за да го изберат нивниот нов лидер, кој ќе го наследи...

Трамп избрал да не одговори на насилството во Капитол

0
Членовите на американскиот Конгрес кои ги истражуваат немирите и упадот во Капитол на 6 јануари...

РЕСТРИКЦИИ: Саудиски принцови ги распродаваат имотите

0
Членовите од владејачката династија на Саудиска Арабија наголемо ги продаваат своите луксузни имоти и средства во САД и Европа, објави „Волстрит журнал“. ...

„Пинк Флојд“ после 30 години објавуваат песна, како поддршка на народот...

0
Членовите на британската рок-група „Пинк Флојд“ денеска преку официјалниот „твитер“ налог соопштија дека снимиле нова песна после период од 30 години, со цел...

Премиер лига: Рекордни 103 позитивни тестови на коронавирус за една недела

0
Инциденцата на коронавирус меѓу членовите на клубовите од Премиер лигата достигна рекордно ниво. Во текот на неделата од 20 до 26 декември се...

Засега нема нови мерки, велат од Комисијата за заразни болести

0
Членовите на Комисијата за заразни болести денеска заседаваат за евентуално воведување на нови рестрикции во земјава поради заштита од ковид-19 и спречување на...

И ветеринарите ќе се вакцинираат во Србија

0
Членовите на Ветеринарна комора ќе имаат можност во недела и понеделник, на 28 и 29 март 2021 година, да се вакцинираат во Србија...

„Правдата не е задоволена, Мамиќ треба да оди во затвор, а...

0
Членовите на клубот од Здружението на Динамо планираат да покренат судска постапка против членовите на собранието на...