таг: членките

Нема консензус во Советот за безбедност за прием на Палестина за...

0
Членките на Советот за безбедност на ОН синоќа не успеаја да се договорат за барањето на Палестина за полноправно членство во светската организација,...

Кулеба ги повика членките на НАТО да и обезбедат на Украина...

0
Шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба, денеска ги повика членките на НАТО да и обезбедат на неговата земја повеќе системи „Патриот“, пренесува новинската...

Река: Еди Рама повеќе пати ја има повторено поддршката и помошта...

0
Покрај земјите од Европската унија, Соединетите американски држави и членките на НАТО нашиот регион беше силно наклонет да стои покрај Украина и својот...

НАТО потврди дека ќе продолжи да ја поддржува Украина во 2024...

0
Членките на НАТО јасно потврдија дека ќе продолжат да и даваат на Украина голема воена, економска и хуманитарна помош, соопштено е денеска од...

Заврши самитот на Г-20, Индија, Русија и Бразил го оценија за...

0
Домаќинот на самитот – Индија, ги притисна членките на Г-20 да дадат заедничка изјава во која се осудува употребата на сила...

Членките на Г7 ќе обезбедат долготрајна безбедносна помош за Украина

0
Членките на Г7, денеска на самитот на НАТО во Вилнус, треба да ратификуваат...

Самит на Г7: Нови санкции против Русија

0
Лидерите на членките на Г7 – САД, Јапонија, Германија, Велика Британија, Франција, Италија и Канада порачаа дека се погрижиле Украина да...

Почина Анита Поинтер од легендарната група The Pointer Sisters

0
АНИТА ПОИНТЕР, една од членките на легендарната поп и R’n’B група The Pointer Sisters, почина во саботата на 74-годишна возраст од рак. ...

Столтенберг побара од членките на Алијансата да достават повеќе оружје во...

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг побара од членките на Алијансата да достават повеќе оружје...

Столтенберг: Помогнете и на Украина, бидејќи ако победи Русија, ќе платиме...

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска ги повика членките на Алијансата да продолжат да и помагаат на Украина, бидејќи ако...