fbpx

таг: чиј

Баланс во исхраната за подобро здравје – потврдено со клиничка студија

0
Консумирањето производ чиј состав позитивно влијае врз здравјето и организмот колку што е потребно толку е и ретко. Но, уште поретко е постоењето...

Евролигата сака промени по стилот на НБА

0
Маршал Гликман, извршен директор на Евролигата, во подкастот „Кросовер“, чиј автор е поранешниот американски кошаркар со литванско потекло, Џо Арлаукас, кој играше за...

Британката Вики Спит е жената која прва доби оштета за смрт...

0
Жена во Велика Британија, чиј партнер починал откако ја примил вакцината Астра Зенека, е првата личност која добила отштета за смрт предизвикана од...

3 типови на жени со кои поголем дел од мажите не...

0
Постојат жени чиј карактер и однесување им се одбивни на мажите. Машко-женските односи со векови се неисцрпна тема, па поради тоа често...

Петков: Останува ставот на Бугарија за С Македонија, но сакаме да...

0
Новата бугарска Влада, чиј премиер ќе биде Кирил Петков, ќе усогласи заеднички став со коалициските...

Силен земјотрес ја погоди источна Индонезија

0
Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала чиј епицентар бил под морето денеска потресе дел од источна Индонезија, но...

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

0
Иницијаторите на фудбалската Супер лига, чиј првичен концепт пропадна под жесток притисок на бројни институции и јавноста, сè уште не се откажале од...

Лејди Гага: Имав 19 години кога продуцентот ме силуваше, а потоа...

0
Гостувајќи во новата серија чиј продуцент е британскиот принц Хари, а која се занимава со менталното здравје – Лејди Гага откри неколку...

Има девет деца, се прослави како Лудиот Макс, а денеска Мел...

0
Холивудскиот глумец Мел Гибсон, чиј живот го следеа бројни скандали, денес полни 65 години. Се прослави со улогата на Лудиот...