таг: чија

Oсум потенцијално заинтересирани купувачи за Манчестер Jунајтед!

0
Семејството Глејзер, во чија сопственост се наоѓа фудбалскиот клуб Манчестер Jунајтед, се уште немаат донесено...

Што содржи европскиот предлог за нормализација на односите меѓу Косово и...

0
Европскиот предлог има 11 члена, чија главна цел е постигнување нормални односи на добрососедство меѓу Косово и Србија, врз основа на...

Зеленски ја повика ЕУ веднаш да ѝ додели на Украина членство...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски, чија земја се соочува со масовна неиспровоцирана инвазија од соседна Русија, ја повика Европската унија веднаш да...

Д-р Даниловски: Aко контакт со коронавирусот имале 700 илјади луѓе, доволни...

0
Професор д-р Драган Даниловски, чија тесна специјалност се инфектологијата и биостатистиката, во својата најнова анализа која ја сподели преку Фејсбук, во својата најнова...

Фајзер објави важна информација за вакцината

0
Фајзер“ и „Бионтек“, двете компании чија вакцина е засега единствената која се употребува во земјите членки на ЕУ, предупредуваат дека не може да...