fbpx

таг: „Читањето“

Како гласаше Македонија на Евровизија?

0
Продолжува читањето на бодовите доделени од стручните жирија од сите 40 земји на натпреварувачите во финалето на Евровизија. Во големото финале на...

ЛЕК ЗА ДУШАТА: Седум причини зошто треба да читате книги!

0
Психолозите не потсетуваат дека читањето е здраво и позитивно влијае на секој сегмент од нашиот живот. Подобро од било кој лек опушта, најбрзо...

Овие знаци ќе ви откријат дека не сака ништо сериозно со...

0
„Читањето“ на нечии намери не е лесна задача. И додека можеби сте целосно подготвени за ново поглавје во животот со посилната половина, постои...