таг: чистиме

Совети за помалку прашина во домот – за да не морате...

0
реклама Иако постојано чистиме и се трудиме да ја одржуваме хигиената во домот, постои една...

Како брзо да ја исчистите вратата од тушот за да свети?

0
Додека се тушираме и чистиме, истовремено ја валкаме вратата на тушот или кадата. Кога станува збор за чистење на стаклените врати за туширање,...

Еден плод ќе ви помогне да ги избркате пајаците од дома,...

0
Колку и да чистиме, дома секогаш знаат да се појават пајаци на ќошевите. Тие заедно со мувите и мравките ни се најголеми “непријатели”...