таг: чиста

Водата во Охридското Езеро е исправна за капење, спорт и рекреација

0
Водата во Охридското Езеро е чиста и исправна за капење, спорт и рекреација. Тоа го покажуваат последните анализи на квалитетот на водата што...

Што содржи преговарачката рамка за Албанија и кои се разликите со...

0
Чиста формуација за „отворање на преговорите за пристапување“ без креативните решенија две фази, како во македонскиот случај, содржи текстот на преговарачката...

ВИДЕО: Пешаци „за влакно“ избегнале последица од судар на два автомобили

0
Само поминувале по улицата, а чиста среќа е тоа што избегнале да бидат повредени во сударот. Погледнете во видеото!

Дали имате мрсна кожа на лицето? Маската од житарки е вистински...

0
Здравата и чиста кожа е повеќе од половина добар изглед Но, на здравјето на кожата и косата влијаат многу сегменти, од начинот...

ФОТО | Стајлинг кој никогаш не излегува од мода: Нема да...

0
Овој стајлинг е за чиста десетка, барем така велат модните критичари… Постојат стајлинзи кои никогаш нема да излезат од...

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Зимата и нашите миленичиња

0
Снег, сонце, чиста белина, убавина мир… наспроти дождови, влажен снег, кал, вирови, магла, студенило, смог, подмрзнати улици, мунус 20 степени…Тоа се двете лица...