fbpx

таг: чин

Белата куќа го повика кинескиот амбасадор на разговор

0
Белата куќа го покани кинескиот амбасадор во Вашингтон, Чин Ганг, да разговара со него за...

МНР на Украина: Ова е чин на војна, напад на суверенитетот...

0
Ова е чин на војна, напад на суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина, грубо кршење...