таг: Чинија

Дали пилешката супа навистина помага при болести или така сме убедени...

0
реклама Подготвувањето чинија пилешка супа за некој човек кога е болен е практика која е...

Ужините меѓу оброците не се лоши, но само ако внимавате на...

0
реклама Ф’стаци во чинија на масичката, полуизедена кеса Bombay Mix во шкафот, туба Pringles заглавена...

САМО ВАКВА ВЕЧЕРА Е ЗДРАВА! Вака треба да ви изгледа последниот...

0
Наполнете половина од вашата чинија со зеленчук без скроб како што се тиквички, брокула, моркови, зелка, краставица, домат… Опкружени сме со големи...

Кулинарски вештини: Станете вистински мајстор за чорби и супи

0
Чинија топла супа или чорба го поттикнува апетитот и го подготвува желудникот за главното јадење. А во овие зимски денови тие се...