таг: чинеше

Халанд, ќе заработи повеќе од 4 милиони евра…како бонус

0
Ерлинг Халанд (22) минатото лето го чинеше Манчестер Сити 60 милиони евра, но уште пред крајот на првата сезона во новиот клуб јасно...

Суперлигата се враќа! Јувентус, Реал и Барселона започнаа разговори

0
Суперлигата повторно е во центарот на вниманието откако се чинеше дека хипотезата за реализација на амбициозниот проект...

Принцот Хари повторно шокираше: Сакав да го напуштам кралското семејство кога...

0
Иако се чинеше дека нарушените семејни односи ќе се поправат по смртта на принцот Филип, на чиј погреб присуствуваше и принцот Хари,...