таг: Чиле

ХАОС ВО ЧИЛЕ: Полицијата уби уличен забавувач- јавноста гневна, запалени државни...

0
Во јужниот дел на Чиле почнаа насилни протести по објавувањето видео снимки на кои се гледа како полицаец застрелува уличен забавувач. Демонстрантите...

Македонија ги дозна ривалите во главната фаза на Мундијалот

0
Сениорите со победата против Чиле (32:29) се пласираа во главната групна фаза на Светското првенство во Египет. Македонските...

Против Чиле да покажеме дека вредиме барем за втор круг!

0
Репрезентациите на Шведска и Чиле беа пресилни за нас, последната шанса се вика Чиле за освојување на третата позиција која исто така...