таг: Чикаго

Цената на пченицата скокна поради тензичната ситуација во Црното Море

0
Цената на пченицата на берзата во Чикаго (ЦБОТ) порасна за повеќе од осум...

Победа за Милвоки, но остана без Јанис Адетокумбо

0
Кошаркарите на Милвоки бакс на гости го победија Чикаго булс со 100:112, но останаа без својот најдобар...

Десетмина со корона во Чикаго, НБА првпат сезонава одложи натпревари

0
Бројката на заразени со корона во екипата на Чикаго Булс се искачи на десетмина поради што натпреварите на овој тим против Детроит и...

Чикаго Булс го совлада Бруклин, пораз на Голден Стејт

0
НБА тимот на Чикаго Булс славеше над Бруклин Нетс на гости со конечни 107:111. Најдобар на мечот беше Левин кој постига 31....

Бол: Чикаго е меѓу најдобрите тимови во НБА

0
Кошаркарот на Чикаго, Лонзо Бол, го пофали нивото на тимот по големата победа против Лејкерс (121:103) во Лос Анџелес. -Чикаго е меѓу...

НБА: Чикаго се врати на победите

0
Кошаркарите на Чикаго ја забележаа шестата победа во седмиот натпревар од новата сезона во НБА лигата, откако синоќа со пресврт во финишот на...

Некој нов Чикаго и препородениот Голден Стејт

0
Екипата на Чикаго Булс триумфираше во дуелот против Јута со конечни 107:99 и на тој начин стигна до петтата победа во шестиот дуел...

Чикаго за прв пат од 1996 година ја започна сезоната со...

0
Кошаркарите на Чикаго булс, ноќеска на гости го победиja Торонто репторс со 111:108. Булс ја забележаа четвртата победа во четири натпревари на почетокот...

Поставени два нови рекорда на Монт Eверест

0
Пензиониран адвокат од Чикаго стана најстариот Американец кој успешно се искачи на Монт Еверест, а жената од...

ВИДЕО: И вбризгале ботокс на погрешно место и во голема количина,...

0
Витни Буха од Чикаго на социјалните мрежи ја покажа деформацијата по примањето на поголема доза ботокс. Таа ќе мора да почека неколку...