таг: Чејс

Седумгодишно момче пливало еден час за да го спаси семејството

0
Чејс Пауст, седумгодишно момче, пливало речиси еден час за да побара помош за своето семејство, кое се заглавило во река во Флорида...

Формула 1 е во преговори со Амазон

0
Извршниот директор на Формула 1, Чејс Кери изјави дека има намера да ги продава трките не само на ТВ, туку и на услугите...